Recept: Dejvovo mleté hovězí

Zde vám představím svůj oblíbený recept na hovězí maso, který používám převážnou část své přípravy na závody. Za mě opravdu pochoutka 

První krok:

Cca 1,5 - 2kg hovězího zadního pečlivě odkrájím od šlach a nakrájím na kostky. K tomu si připravím 3-4 stroužky česneku a oloupanou cibuli rozkrojenou na 4 díly.

Druhý krok:

Vše rozemelu v mlýnku a postupně přidávám: 2 lžičky soli, koření červená paprika, mletý kmín, majoránka, pepř, přidám hořčiči, kečup, vejce, trochu rýžové mouky.

Třetí krok:

Celou směs pak rozmíchám v rukách, přikryju alobalem a dám do lednice. Každou porci si pak dělám čerstvě na pánvi, udělám ze směsi vždy 2 placky ve tvaru lívance a narychlo osmažím na olivovém oleji tak, aby uprostřed zůstalo maso ještě měkké a syrovější, pouze se zatáhlo na povrchu.

Dobrou chuť 🙂

Servíruji s jasmínovou rýži a okurkou. Jsem za tento recept rád, protože se mi chuťově ještě neomrzel, dokážu to jíst dlouhodobě denně a hodně mi to pomohlo od kuřecího, u kterého jsem byl rád, když jsem ho do sebe násilím natlačil alespoň 700g denně. Tohoto masa dokážu sníst i přes kilo za den a vůbec se do toho nenutit, pořád mi to chutná  

Napsal: David Tauš