Marie Lišaníková

Soutěže:

Mistrovství Moravy a Slezska 2017 - 3.místo (bikini fitness do 168cm)

RCO Cup 2017 - 2.místo (bikini fitness do 168cm)

Mistrovství Moravy a Slezska 2017 juniorů - 10.místo (bikini fitness nad 164cm)

Ahoj, jmenuji se Marie Lišaníková, je mi 21 let a bydlím ve Zlíně. Pracuji jako kadeřnice v Klieru a cvičení se věnuji necelé 3 roky. Dříve jsem sice cvičila, ale nikdy jsem nechodila do posilovny. Cvičila jsem vždy doma aerobní cviky, chodila jsem do kroužku břišních tanců. Až když jsem se seznámila teď s mým současným přítelem Martinem, který již cvičil a cvičí několik let, tak jsem si řekla proč nezkusit něco jiného, a tak mě začal trénovat. Přeci jen sport miluji tak za zkoušku nic nedám. Od té doby jsem s tím nepřestala.

Po nějaké době cvičení jsem se zúčastnila pár soutěží. Jedna se konala právě u Davida ve fitku kde byla disciplína ve vytrvalosti v bench-press umístila jsem se jako druhá. Roku 2016 v dubnu jsem se zúčastnila další soutěže která se konala v Hluku, taktéž vytrvalostní ale trojboj čili bench-press, mrtvý tah a dřep. Tady už jsem se umístila na prvním místě a získala tak i pohár. Za nedlouho David zase uspořádal soutěž ale tentokrát ve dřepech, jelikož jsme byly jen dvě holčiny, tak se to zahrnulo mezi chlapy a soupeřili jsme všichni proti sobě a umístila jsem se třetí.

Tyto soutěže mi daly hodně, ale řekla jsem si, že bych jednou chtěla zkusit soutěže v Bikini fitness. Začala jsem tvrdě dřít, šla si za svým snem, držela dietu, a všechno co to kolem přípravy obnáší. A dne 15.4.2017 jsem si poprvé v životě stoupla na pódium před hodně diváků a porotu. Zúčastnila jsem se Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen. Stála jsem mezi ženami, které už měli několik soutěží za sebou, cvičí již několik let. A jelikož jsem do toho šla jen abych si to vyzkoušela tak jsem nepočítala s tím že obsadím 3. místo ve výškové kategorii do 168 cm. Byla jsem naprosto nadšená, v úžasu a nemohla jsem tomu stále uvěřit že na mých úplně prvních závodech jsem skončila tak dobře. Dalo mi to hodně , opadl ze mě všechen stres, na pódiu jsem si to naprosto užívala a strašně moc mě to namotivovalo. 22.4. jsem byla na závodech ve vytrvalostním trojboji stejně jako minulý rok v Hluku, kde jsem tentokrát skončila a na 3. místě ale nevadí mi to protože takové výkony a co jsem podala a tento rok a ještě ke všemu v dietě, si myslím že by dal málo kdo.

Nyní se ještě připravuji na závody v bikiny fitness, které se konají 30.4. 2017 - je to pohárová soutěž RCO Fitness Cup v Olomouci, a poté mám ještě jedny a tento rok již poslední závody Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů v Bohumíně. Tak doufám že to dopadne aspoň podobně jako mé první závody. Věřím a vím že mám velkou podporu v rodině, můj přítel Martin a i u kluků ve fitku co se mnou jezdí na závody.

Marii můžete sledovat a podpořit na její Facebook stránce