Stahování kladky - pohled z boku

Vytvořte nitrobřišní tlak aktivací hlubokého stabilizačního systému páteře, čímž budete stabilizovat trup a neohýbat se v bedrech.
= docílíte tak toho, že se u cviku nezapojí nežádoucí vzpřimovače zad, o to víc práce musí vykonat požadovaný široký zádový sval, zároveň nebudete přetěžovat bederní část páteře a současně tak budete posilovat střed těla.

Lopatky "zažehlete" se zády s rameny proti protrakci a stabilizujte, čímž zajistíte, že lokty budou kopírovat dráhu odporu. Stabilizujte také zápěstí a kontakt s kladkou.
= docílíte toho, že se do cviku nezapojí rotátory ramene, horní trapézy, biceps a zároveň nebudete přetěžovat loketní kloub (riziko tzv. "oštěpařského loktu). Současně budete efektivně beze ztrát mezi jiné partie přenášet odpor pouze pro požadovaný široký zádový sval. Posilujete tak i svaly, které musí stabilizovat zápěstí, tzn. svaly předloktí, díky čemuž pak můžete u jakéhokoliv cvičení a sportování tlak přenášet od úchopu kamkoliv dál do těla beze ztrát odpružením v zápěstí (čímž ho i chráníte) a posílíte i stabilizátory lopatek, což pak pomůže při cvičení čehokoliv dalšího právě lepším přenosem sil. Čím lepší schopnost stabilizovat tělesné segmenty, tím efektivněji tělem přenášíte tlaky a sílu, tím funkčnější, prakticky využitelnější tělo máte, současně s tím, že je i odolnější před zraněním a efektivnější při tréninku ve smyslu maximalizace potenciálu čehokoliv, co se tréninkem snažíte dosáhnout.

Přínosem stabilizace je posilování celého těla, což zvedá i energetický výdej a to následně o to více pomáha zrychlit metabolismus, zlepšit pozitivní hormonální odezvu a citlivost na inzulín. Rychleji pálíme tuk a nabíráme svaly, sílu a vitalitu. Proto je mnohem výhodnější vybírat si cviky, kde zapojíme celé tělo a když už jdeme na kladku jako v tomto případě, tak u toho používat tuto metodiku.