David Tauš

13 let trenérské praxe, 18 let zkušenosti s posilováním, 8 let závodní plavec, 6 závodů v kulturistice

Kvalifikace:

 • Trenér kulturistiky, instruktor fitness
 • Cvičitel zdravotní tělesné výchovy
 • Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře
 • Osobní trenér TRX
 • Poradce pro výživu
 • Praktické výživové poradenství
 • Sportovní výživa
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže
 • CORE trénink I. - aktivace, dech, sed, stoj
 • CORE trénink II. - chodidlo, dlaň, dřep, chůze

Co nabízím:

 • Pohybová terapie
 • Náprava držení těla a svalové nerovnováhy
 • Aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře
 • Zdravotně-kondiční tréninky pro veřejnost
 • Funkční trénink (TRX, vývojová kyneziologie..)
 • Odstranění bolestí pohybového aparátu
 • Redukce hmotnosti, nabírání svalové hmoty
 • Fyzická příprava vrcholových sportovců
 • Trenérství kulturistiky, přípravy závodníků
 • Výživové poradenství

"Hodnota trenéra pro svého klienta nespočívá tolik v množství našprtaných znalostí, ale v tom, jak dobře je dokáže v praxi svým klientům předat.

Nejlepší trenér není ten, kdo má nejvíc medailí a titulů, ale ten, kdo Vás bude umět nejlépe přivést k Vašemu cíli.

Tohle umění přichází praxí."

O mém přístupu

Každému klientovi hlídám držení těla od prstů na nohou až po malíčky na rukou a krční páteř. Postoj, úchop, tvar páteře, brániční dýchání, lopatky, stabilizaci a selektivní hybnost v požadovaných tělesných segmentech. Ani jedno opakování nespustím z klienta oči a neustále perfekcionisticky opravuju sebemenší úniky od správného pohybového vzorce.

Zpočátku je to pro klienta těžké se na vše soustředit. Klienti ale díky mému výkladu a korekcím vše dostávají pod kůži rychle a postupně je mých korekcí potřeba stále méně. Důležité je, aby klient pochopil, o co se jedná a dokázal se později korigovat sám. (i když to není vždy úplně možné).

A takhle přesně by měl pracovat trenér. Pokud takhle nepracuje, pak je pro vás úplně bezcenný a vy utrácíte peníze zbytečně. Stačí se podívat na youtube, jak se přemisťují břemena a nepotřebujete trenéra, který pro vás tyhle věci, co vidíte u mě, nedělá. 99% trenérů jsou pro vás jen vyhozené peníze, bohužel a to i v řadách profesionálních závodníků v kulturistice a brzy vám ukážu příklady, jak strašně mimo jsou i lidi, o kterých byste si to nikdy nepomysleli. Trenér vás musí neustále opravovat a vylepšovat provedení vašeho pohybu od hlavy k patě. Neexistuje totiž nikdo, kdo by dělal pohyb 100% správně a účelem je se dokonalosti co nejvíce přiblížit.

Po celou dobu cvičení z vás nespustím oči a drtivou většinu času ani ruce. Řeším s klientem každý detail, ptám se  na pocity, dojmy, změny oproti minulé sérii nebo minulém tréninku. Požaduji po klientech, aby mi řekli každou věc, která se jim u cvičení nepozdává, protože všechno má svůj význam a já to chci rozklíčovat, protože v 99% případů za každý negativní diskomfort u cvičení může jen špatný pohyb a držení těla. Pokud se stane, že se jednou za čas objeví někdo, jehož problém s tělem nedokážu rychle a efektivně vyřešit nebo jdou pokroky těžko, navrhuji klientům jít k dobrému fyzioterapeutovi (pozor, zdaleka né každý fyzioterapeut je kvalitní), z mé strany bezplatně, kde s ním budu společně daný problém řešit. Své klienty beru zodpovědně jak vlastní projekt.

Běžný člověk se chce cítit ve svém těle dobře. Chce být fyzicky připravený na běžné životní situace, kdy potřebuje tělo efektivně využít pro nějaký fyzický výkon, ať už sportovní nebo pracovní. Dále chce zhubnout a stávat se silnějším, případně se zbavit bolestí zad. Chce být svalnatý, ale netouží po postavě kulturisty, zkrátka chce být zdravý, silný, vitální, cítit se a vypadat dobře a všem těmto požadavkům přizpůsobuji své tréninky individuálně každému na kůži, podle jeho možností. Ke klasickým strojům a činkám zařazuji prvky funkčního tréninku celého těla a fyziofitness.

Metodika Vývojové kyneziologie a funkčního tréninku je na základě selektivní hybnosti vylepšením i pro trénink kulturistů, kteří tak můžou zlepšit držení těla a tím tak i svůj pózing a zároveň i práci každého svalu při tréninku, kdy je díky tomu schopen vyždímat z každé partie maximální potenciál díky mnohem lepšímu rozsahu a zapojení. Trénink je efektivnější a mnohem zdravější, výsledná postava je symetričtější a separovanější.

Funkční trénink nám v podstatě přes správně fungující hluboký stabilizační systém páteře (core) spojuje ruce s nohama a tvoří z těla perfektně fungující stroj. Tento způsob tréninku tak výrazně pomáhá i vrcholovým sportovcům všeho druhu.

Tímto správným cvičením, ke kterému své klienty vedu, napravuji také jejich staré a špatné pohybové návyky, kterýma si svoji svalovou nerovnováhu a případné potíže vytvořili a naopak těma novýma svému tělu prospívali.

O mně osobně

Sport je hlavní náplní mého života. Začal jsem v devíti letech jako závodní plavec. Po osmi letech závodního plavání na plavecké škole jsem na gymplu zatoužil po pocitu síly a svalnaté postavě akčních hrdinů 🙂 Psal se rok 2001, kdy jsem poprvé navštívil klasickou posilovnu s činkami a stroji, což mě pohltilo a s plaváním jsem přestal. Průběžně jsem trénoval i bojové sporty (karate, box, taekwondo). Na jaře v roce 2007 jsem absolvoval svůj první trenérský kurz instruktora fitness a osobního trenéra a hned poté začala má trenérská praxe s klienty ve fitcentrech v Praze. V roce 2011 jsem se stěhoval zpět do Zlína a začal pracovat na své vlastní posilovně, kterou jsem zprovoznil v lednu 2012 a kde působím jako trenér dodnes. Vyzkoušel jsem si také pár závodů v kulturistice, která byla původně má priorita. Při postupném pronikání do oboru jsem se stále více zaměřoval na zdravotní stránku a funkční trénink pro běžnou veřejnost.

Znalosti ohledně pohybu, cvičení a fyzioterapie se neustále vyvíjí a posouvají vpřed. Je to krásný obor, který mi přirosl k srdci 🙂 Letos je to třináctý rok, kterým se trenérské praxi věnuji a pořád mě to baví. Sportu se na vrcholové úrovni věnuji od devíti let. I po letech cvičení cítím neustálý posun i sám na sobě, ovšem dnes už to nesoudím podle množství svalové hmoty a osobních výkonů na benchpress 🙂 ale podle vlastního držení těla, jak se v něm cítím a jak s ním dokážu pracovat a cítím se mnohem lépe, než když jsem byl v pasti kulturistických měřítek 🙂

 

Co o spolupráci se mnou říkají mí klienti?

Závodní zkušenosti

Video z práce s profesionálním závodníkem:

Ceny trenérských služeb:

Pro veřejnost:

 • 1 osobní trénink (cca 70 min) - 600,-
 • 10 osobních tréninků (10 x 70 min) - 5000,- 

(v ceně je započten i vstup do posilovny)

Pro členy Dave Fit Club:

 • 1 osobní trénink - 500,-
 • 10 osobních tréninků - 4000,-

Další odkazy:

David Tauš - stránka na Facebooku

Na této stránce můžete sledovat aktuality ohledně mé činnosti, přípravy, akcí, které chystám, upozornění na nová videa, soutěže, články apod. zkrátka vše, co se kolem mě děje.

David Tauš - stránka na Instagramu

Stories, atd.

David Tauš - sportovní profil

Můj sportovní životopis.

YouTube kanál

Více než 100 videí o tréninku, stravě, záběry ze závodů apod.